Jurnalul National, 11 decembrie 2006 – un articol semnat de Alex Revenco:
Sambata seara, in premiera mondiala, grupul suedez Therion a prezentat publicului un spectacol intr-adevar extraordinar.
Concertul de mare amploare de la Sala Palatului va fi reluat in primavara anului viitor in cadrul unui turneu european, iar Bucurestiul a avut onoarea de a fi prima gazda, datorita Fundatiei Aquarius si a relatiei speciale cu grupul Therion. (Cititi articolul)
(Fragmentul a fost preluat din cotidianul Jurnalul National, cu respectarea prevederilor Comunicatului CRP privind drepturile intelectuale.)